برد کنترلی i-step

17 فوریه 2020

 برد کنترلی i-step

برد کنترلی i-step شرکت comap برای کنترل (mixer) میکسر گاز موتورهای گازسوز مورد استفاده قرار میگیرد و کاربر با تنظیم آن میتواند کار کنترل میکسر را به صورت اتوماتیک به نسبت توان نامی موتور کنتزل کند در اینصورت دریچه گاز بصورت خطی افزایش پیدا میکند و دور موتور نیز به نسبت آن افزایش پیدا میکند . برد کنترلی i-step  دارای سه مد کاری میباشد :

  • کالیبره به صورت فیدبک موقعیت

  • کالیبره به صورت اتوماتیک و در نقطه صفر درصد

  • کالیبره به صورت اتوماتیک و در نقطه صفر و صد درصد

کارت i-step دارای ورودی ها و خروجی های متنوعی میباشد که به کمک آنها میتوان عمل کنترل را انجام داد، از جمله این ورودی ها و خروجی ها :
کنترل درایور دو استپ (step) موتور به صورت همزمان، ورودی های سنسور برای موقعیت صفر و صد درصد که به کمک آن میتوان دریچه میکسر را بصورت اتوماتیک کالیبره کرد، پورت شبکه  canbus که دارای قابلیت ارتباط برقرار کردن با کارت های دیگر میباشد و توسط آن اطلاعات موقعیت و کالیبره به کنترلرهای دیگر انتقال پیدا میکند، خروجی آنالوگ برای انتقال موقعیت به کنترلرهای دیگر که به کمک آن میتوان کار پردازش و موقعیت های دریچه را انجام داد.
تنظیمات کارت  i-step  این قابلیت را دارد که به کمک آن سرعت چرخش، تعداد گام های اولیه، مدهای کالیبره و ماکزیمم دور و افست های موقعیت را انجام داد.

برد کنترلی  i-step
برد کنترلی  i-step

 خدمات آیریکو در رابطه با برد کنترلی i-step

شرکت آیریکو با داشتن نرم افرار های مرتبط و تجربه کافی این توانایی را دارد که این تجهیزات را برروی موتورهای گاز سوز مختلف مانند caterpillar , wartsilla , mwm  و ... نصب کند و توسط آن کار کنترل توانگیری موتور نسبت به میزان گاز مورد نیاز را انجام دهد .