سیستم کنترل ژنراتور

27 فوریه 2020

 سرویس و برنامه ریزی سیستم کنترل ژنراتور

سیستم کنترل ژنراتور (ECM) یکی از مهمترین و دقیق ترین قسمت هر ژنراتور می‌باشد که کلیه پارامتر های موتور از سنسورها و تامین تغذیه ماژول و کلیه کار پردازش موتور را به عهده دارد. در صورت کوچکترین نقص در ارتباط اطلاعات و یا پردازش ، Fault ها و کد ها به وجود می‌آیند و موتور در اثر آن تریپ میخورد،  پس باید به این نکته توجه کرد که در عملکرد سیستم کنترل دقت لازم به وجود آید که سیستم دچار بروز مشکل نشود.بسته به نوع موتور تعداد ECM کم یا زیاد می‌شود، برای مثال در موتور ۳۵۲۰ می‌تواند سه نوع ECM استفاده شود که توسط شبکه CatLink با یکدیگر ارتباط داشته و همدیگر را شناسایی میکنند و اطلاعات بین یکدیگر رد و بدل می‌شود.
به عنوان مثال:

  • ECM Slave

  • ECM Master

  • ASM) Auxiliary Sensor Module)

 

سیستم کنترل ژنراتور
سیستم کنترل ژنراتور
سیستم کنترل ژنراتور

  عوامل خرابی در ECM

 سیم زمین

عدم وجود سیم زمین یا نامناسب بودن سیم زمین باعث عدم کنترل در اتصال کوتاه و به وجود آمدن اضافه ولتاژ میشود که موجب آسیب رسانی به قطعات الکتریکی و ECM  میشود.

 باطری به باطری کردن

گاهی اوقات به دلیل ضعیف بودن باطری یا خالی کردن باطری ، اقدام به باطری به باطری کردن در ژنراتور ها میکنند که این امر موجب آسیب رسیدن به ECM ها  میشود.

 گرم کن آب ژنراتور

عایق نشدن صحیح گرمکن ها همچنین عدم وجود عایق باعث ایجاد اتصالی بین ژنراتور و بدنه گرم کن میشود که موجب آسیب رسانی به سیستم کنترل ژنراتور (ECM) میشود.

باطری نامناسب

خراب بودن و ضعیف بودن باطری موجب میشود ولتاژ زیادی از باطری در هنگام روشن شدن کشیده شود که باعث ایجاد نوسان در قطعات الکتریکی میشود.

خرابی سنسورها

دراثر اتصالی داخلی سنسور ها باعث میشود جریان بالایی از خروجی های تغذیه سنسورها کشیده شود که این امر باعث خرابی سیستم کنترل میشود.

جدا کردن باطری از ژنراتور

جدا کردن باطری از ژنراتور هنگامی که روشن است موجب آسیب رسیدن به تمام قطعات سیستم کنترل (ECM)  میشود .

 توانایی های شرکت آیریکو در زمینه سیستم کنترل ژنراتور

شرکت آیریکو با داشتن این تجربه می‌تواند کلیه تنظیمات و برنامه ریزی (winflash) و همچنین تعمیرات را انجام دهد و با بررسی سیستم کنترل ژنراتور، تنطیمات اصلی موتور را پیاده سازی کند.

  • برنامه ریزی آی سی های FLASH  و EEPROM

  • بررسی و عیب یابی برد معیوب

  • تعویض قطعات معیوب

  • تهیه کلیه قطعات