اتوماسیون

شرکت آیریکو فعال در ضمینه هوشمند سازی در صنایع برق، نفت و گاز، کشتیرانی و دیگر صنایع

بیشتر بدانید
28 ژانویه 2020

 اتوماسیون صنعتی

کنترل اتوماتیک یه واحد ، یکی از اصول مهم و جدا نشدنی از صنایع میباشد ، بصورتی که بهره برداری مناسب از دیدگاه اقتصادی و فنی بدون کمک گرفتن از این سیستم های کنترل اتوماتیک غیر ممکن میباشد ؛ همچنین دو اصل افزایش تولید و کیفیت تولیدات از اهمیت بالایی برخوردار هستند، که لازمه رسیدن به این اهداف استفاده از سیستم های کنترل اتوماتیک یا اتوماسیون میباشد .اتوماسیون صنعتی یک گام فراتر از مکانیزه کردن است که شناخته شده ترین بخش اتوماسیون صنعتی، ربات های صنعتی هستند . پروسه و سیستمهای اندازه گیری پیچیده ای که  در صنایعی همچون نفت ، گاز ، پتروشیمی ، صنایع شیمیایی ، صنایع غذایی ،  صنایع خودرو سازی و غیره بکار می آید نیازمند ابزارالات بسیار دقیق و حساس  می باشند که اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق این نیازمندی ها را برطرف میکند.

 فعالیت های شرکت آیریکو

با پیشرفت تکنولوژی، مدیریت و کنترل تمامی ابزارالات مورد استفاده ما به آسانی امکان پذیر است.
شرکت آیریکو با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، توانسته است در امر هوشمندسازی صنعتی گام برداشته و این امر مهم را در صنعت برق، نفت و گاز، کشتیرانی و دیگر صنایع به کار گیرد.
از نمونه کاربردهای اتوماسیون و هوشمندسازی میتوان به بکارگیری از PLC و ایجاد ارتباط کاربر با PLC توسط نرم افزارهای مانیتورینگ، ایجاد سیستم های عیب یابی هوشمند، استفاده از کنترل گرهای شیرهای صنعتی و غیره اشاره کرد.

 خدمات اتوماسیون

POWER SUPPLY

POWER SUPPLY

یکی از اجزای اصلی در اتوماسیون صنعتی منبع تغدیه است که به منظور راه اندازی تجهیزات مورد استفاده و تامین برق مورد نیاز سیستم باید از یک منبع تغدیه مناسب استفاده کنیم .

بیشتر بخوانید

INVERTER

INVERTER

وسیله الکترونیکی است که جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل میکند و دارای کاربردهای مختلفی مانند منبع تغذیه پشتیبان و تجهیزات مستقل برای برنامه هایی مانند انرژی خورشیدی مورد استفاده قرار میگیرند.

بیشتر بخوانید

PLC

PLC

کنترل کننده ی نرم افزاری است که قابلیت برنامه ریزی منطقی دارد و  اطلاعات ورودی را براساس برنامه ای که در حافطه آنها ذخیره شده است پردازش میکند و خروجی را به گیرنده ها و فرایندهای تحت کنترل صادر میکند.

بیشتر بخوانید

HMI

تجهیزاتی هستند که رابط بین انسان و ماشین میباشد و از آن برای مشاهده پارامترهای دستگاه های صنعتی و برنامه ریزی و کنترل پروسه های صنعتی استفاده میشود که شامل صفحه کلید ، موس ، چاپگر و ... میباشد.

بیشتر بخوانید

SOFT MONITORING

SOFT MONITORING

درمانیتورینگ صنعتی  انواع سیستم ها ، وضعیت آنها و کارکردشان مورد بررسی قرار میگیرد و میتوان به عملگرها فرمان صادر کرد ؛ بطور کلی عبارت است از جمع آوری اطاعات مورد نیاز از بخش های مختلف و نمایش آنها برروی صفحه نمایش .

بیشتر بخوانید

MOTION CONTROL

MOTION CONTROL

یکی از مهم ترین شاخه های اتوماسیون صنعتی کنترل کننده های حرکت میباشد  که موجب افزایش سرعت و ایجاد هم زمانی در فرایندها میشود در واقع بدون این تکنلوژی بسیاری از فرایندهای صنعتی پرهزینه و زمان بر خواهند بود.

بیشتر بخوانید

ROTARY ENCODER

ROTARY ENCODER

یکی از تجهیزات مهم در اتوماسیون میباشد که معمولا برروی دستگاه های اندازه گیری صنعتی استفاده میشود ، درواقع یک حسگرنوری است که توقف، موقعیت ، حرکت زاویه ای را تشخیص میدهد و آن را به یک سیگنال دیجیتال تبدیل میکند.

بیشتر بخوانید

ابزار دقیق

سیستم های اندازه گیری پیچیده ای که درصنایع مختلف به کار گرفته میشوند به ابزارهای بسیار دقیقی نیازمند میباشند که سیستم ابزاردقیق با استفاده از ابزارهای اندازه گیری بمنطور کنترل کمیت ها این نیازمندی را برطرف کرده است.

بیشتر بخوانید

STEPPER AND DRIVER

STEPPER AND DRIVER

استپرها یک موتور الکتریکی هستند که یک دورکامل را به تعدادی پله (استپ) برابر تقسیم میکنند و درایوها این استپر موتورها را با فرمان هایی از طرف تجهیزاتی کنترلی مانند PLC  کنترل میکنند.

بیشتر بخوانید

SERVO AND DRIVER

SERVO AND DRIVER

سرو موتورها یک دستگاه الکتریکی میباشند که درسیستم های کنترل فیدبک بکارگرفته میشوند، این دستگاه دارای یک محور خروجی است که قادر است در یک موقعیت بخصوصی قرار بگیرد .

بیشتر بخوانید

 طراحی و ساخت

باتوجه به اینکه درصنعت اتوماسیون پارامترهای مختلفی برای اندازه گیری و پردازش اطلاعات وجود دارد ، شرکت آیریکو براساس نیازکاربران توانسته است ماژول های متنوعی تحت شبکه MODBUS طراحی کند و کاربران مطابق آن بتوانند تحت شبکه بصورت اختصاصی آدرس دهی کنند و کلیه پارامترهای مدنظر را مانیتور و پردازش کنند ؛ این ماژول ها این توانایی را دارند که بصورت اختصاصی کنترل را انجام دهند.

Display

نمایشگرها

نمایشگرها تجهیزاتی هستند که توسط آنها کاربران میتوانند بصورت هم زمان مقادیر را چک کنند و درصورت نیاز از این کنترلرها خروجی های آنالوگ ، دیجیتال و یا شبکه بگیرند .

بیشتر بخوانید

Transmeter

ترانسمیترها

تجهیزات الکترونیکی هستند که پارامترهای الکتریکی و مکانیکی را اندازه گیری و به صورت سیگنال های آنالوگ و دیجیتال تبدیل میکنند و قادر هستند این مقادیررا برروی شبکه های مختلف مانند MODBUS  قرار بدهند .

بیشتر بخوانید