نفت و گاز

نفت و گاز از اساسی ترین و اصلی ترین منابع مورد استفاده در صنعت می باشند.

بیشتر بدانید
5 فوریه 2020

 صنعت نفت و گاز

نفت و گاز از اساسی ترین و اصلی ترین منابع مورد استفاده در صنعت می باشند، برای استخراج نفت و بدست آوردن گاز متخصصین و پژوهشگران زیادی در سراسر دنیا با بکارگیری علم و استفاده از تکنولوژی دستگاه های متنوعی را خلق کرده اند. در سراسر جهان دستگاه های حفاری در خشکی و دریا، انواع میترینگ های خاص در صنایع نفت و گاز، انواع کمپرسورها در خطوط انتقال گاز و فرآورده های پالایشگاهی و دیگر دستگاه های خاص برای استخراج و پالیش نفت و فراورده های نفتی مورد استفاده قرار میگیرند.

استخراج

در این مرحله به کمک پمپ ها و ولوها و تجهیزات کنترلی فشار ورودی و خروجی اندازه گیری میشود و براساس آن سیال مورد نظر به داخل چاه هدایت میشود که میتواند آب و یا گاز و ... باشد که با انتقال آن، نفت را میتوان به خارج و داخل مخازن ذخیره هدایت کرد.

مولد ها

تامین انرژی در صنعت نفت و گاز در کلیه مراحل استخراج و فراوری (پالایش) و ...  یکی از مهمترین مسائل میباشد که در هرکدام از این بخش ها المان هایی چه از نظر ایمنی و چه از نظر مسائل تامین سوخت و ... باید قبل از اجرا بررسی و پیش بینی شود.

پالایش

در قسمت پالایش برای تبدیل نفت خام به عناصر با ارزش تر، نفت خام را در برج تقطیر هدایت میکنند که دراین فرایند به کمک گرمایشی که از بویلرها با تناژ بالا به سیستم تقطیر و قسمت های دیگر هدایت میشود این فرایند اجرا میشود.

 فعالیت های شرکت آیریکو در صنعت نفت و گاز

شرکت آیریکو به کمک متخصصین خود در راستای حفظ و نگهداری دستگاه های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز و نیز خدمات رسانی هرچه بهتر به این صنعت، پیشگام شده است تا روند استخراج و پالایش این منبع طبیعی پرکاربرد را بدون مشکل سازد.